Monitoring CCTV IP

Systemy hotelowe - Bezprzewodowe sieci hotelowe WiFi

W standardzie usług oferowanych w hotelach jest bezpłatny dostęp do sieci Internet tylko dla swoich klientów, na czas pobytu. Wraz z kluczem do pokoju pracownik recepcji generuje stosowne dane do logowania. Urządzenia Unifi posiadają dedykowane oprogramowanie do zarządzania takimi systemami.

 

Widok przykładowego okna oprogramowania do zarządzania Unifi

 

Oprogramowanie UNIFI WiFi Enterprise System, dzięki któremu można konfigurować oraz zarządzać siecią urządzeń UniFi (z poziomu przeglądarki internetowej), umożliwia podgląd stanów urządzeń oraz parametrów ich pracy w czasie rzeczywistym, jak również tworzenie kont użytkowników w ramach HotSpota. Aplikacja umożliwia również import mapy pomieszczeń, na której wyświetlany będzie zasięg sygnału każdego urządzenia.

 

 

Punkt dostępowy Ubiquiti UniFi UAP-LR Long Range 802.11b/g/n 300Mbps N2574.
Optymalne rozwiązanie sieci WLAN dla hoteli.

 

Przykładowy system hotelowy składa się z kilku urządzeń ulokowanych na terenie hotelu (korytarze, basen, ogród itd.) pracujących w jednej sieci (jedno SSID). System umożliwia tworzenie kont użytkowników mających dostęp do sieci Internet tylko przez określony czas. Użytkownik może korzystać z Internetu z przypisaną mu maksymalną prędkością. Administrator systemu również może przekierowywać użytkownika podczas logowania na wybraną stronę internetową, np. domową hotelu. Dodając do sieci LAN np. RouterBoard RB2011UAS-RM N242011, można gromadzić logi niosące informacje odnośnie odwiedzanych stron internetowych (np. w celu identyfikacji użytkownika, który popełnia przestępstwo).

 

źródło www.dipol.com.pl

© Copyright Dipol wszelkie prawa zastrzeżone - Sandomierz 2011
Realizacja i CMS: IMPIT