Monitoring CCTV IP
Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Promocja #instalujehikvision

 

 

Co zrobić jeżeli mamy klika obiektów wchodzących w skład dużego komplesu?

Chcemy jednocześnie dystrybuować  sygnał DVB-T z lokalnego nadajnika oraz 15 programów satelitarnych w postaci cyfrowego sygnału DVB-T.

Możemy skorzystać z profesjonalnych rozwiązań firmy TERRA. Dystrybutorem urządzeń jest firma Dipol

Schemat na zdjęciu przedstawia przykład instalacji optyczno-miedzianej dla 5 obiektów hotelowych z dystrybucją sygnału DVB-T (4 multipleksów cyfrowych naziemnej telewizji oraz 8 multipleksów z transmodulatora tdx-480 R81621). Część sygnału źródłowego wydzielono na podsieć lokalną (budynek, w którym znajduje się pomieszczenie techniczne). Do pozostałych obiektów doprowadzono światłowody jednomodowe.

W takiej konfiguracji urządzeń światłowodowych sygnał DVB-T można wysłać na odległość nawet 12 km.

Dipol wie jak wykonać taką instalację.

 

 

 

Niekiedy projektant zaprojektuje w hotelu/pensjonacie wyłącznie okablowanie komputerowe (popularną skrętkę). Kiedy należy w obiekcie rozprowadzić sygnał telewizji DVB-T, brak przewodu koncentrycznego może stworzyć "barierę nie do przeskocznia".

Dzięki transformatorom TV-LAN Signal możemy zrobić transmisję sygnału telewizyjnego oraz Internetu w jednej skrętce komputerowej. Rozwiązanie bazuje na połączeniu punkt-punkt, możliwe jest jednak wielokrotne stosowanie kompletów nadajnik-odbiornik.

Nasza firma wykona taką instalację.

 

Czy podczas awarii sieci komputerowej (zmniejszenia przepustowości) musimy utracić informacje bo sieć ich nie buforuje a kamera nie może powtórnie wysłać?

Nie, firma Hikvision wdrożyła system o nazwie ANR(ang. Automatic Network Replenishment), kamera może zapisywać nagrania na karcie pamięci w przypadku problemów z łącznością z rejestratorem. Po ustaniu awarii, nagrania są automatycznie przekazywane do rejestratora. W przypadku przerw w transmisji, operator nie musi podejmować żadnych działań, aby na rejestratorze znalazło się kompletne nagranie. Funkcja ta dostępna jest w rejestratorach IP z serii K oraz I , kamera natomiast musi być wyposażona w slot na kartę pamięci.

Nasza firma wykonuje kompleksowe systemy monitoringu oparte na produktach firmy Hikvision.

© Copyright Dipol wszelkie prawa zastrzeżone - Sandomierz 2011
Realizacja i CMS: IMPIT