Monitoring CCTV IP
Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

 

Sejfy hotelowe zwiększają poczucie bezpieczeństwa gościa w obiekcie. Dzięki nim gość przebywający w hotelu ma gwarancję, że przedmioty pozostawione w sejfie są bezpieczne. W artykule zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące sejfów hotelowych Be-Tech.

 

Do jakich obiektów przeznaczone są sejfy hotelowe Be-Tech?

Sejf Granit produkowany przez firmę Be-tech został zaprojektowany z myślą o hotelach pięciogwiazdkowych. Drzwi sejfu wykonane są z pięciomilimetrowej blachy stalowej a ściany z dwumilimetrowej. Wnętrze sejfu jest wyłożone filcem i oświetlone co stawia go w bardzo dogodnej pozycji między innymi podobnymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Sejfy oprócz hoteli mogą znakomicie sprawdzić się w hostelach z pokojami typu dormitoria. Sejfy umożliwią gościom schowanie cennych rzeczy co z kolei zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa i zapewni spokojny sen.

Jak działają sejfy Be-Tech z punktu widzenia gościa hotelowego?

Obsługa sejfu jest bardo prosta, gość zamykając drzwi sejfu nadaje mu kod 4-9 cyfrowy i potwierdza naciskając „#”. W przypadku gdy gość zapomni kod, Granit poprzez swoją funkcjonalność umożliwia otwarcie awaryjne aż trzema sposobami: używając kodu właściciela, kluczem mechanicznym lub przez użycie dedykowanego terminala. Terminal to urządzenie, które oprócz pomocy przy otwieraniu sejfu umożliwia nam odczytanie z pamięci sejfu ostatnich 400 operacji (data i godzina otwarcia).

Jakie są wymiary sejfów Be-Tech?

Sejfy Granit są dostępne w trzech rozmiarach:

 • Granit 1HL: wymiary zewnętrzne 300 x 270 x 169 mm, pojemność 10.85 l, waga 6.5 kg
 • Granit 3HL: wymiary zewnętrzne 430 x 350 x 220 mm, pojemność 27.8 l, waga 12.7 kg
 • Granit 5HL: wymiary zewnętrzne 495 x 350 x 220 mm, pojemność 38.05 l, waga 15.5 kg

Jak zasilane są sejfy Be-Tech?

Sejfy zasilane są czterema bateriami typu AA.

Kontrola dostępu w hotelach jeszcze do niedawna opierała się wyłącznie na systemie zamków elektronicznych otwieranych przy użyciu kart zbliżeniowych.

Rozwój technologii i wprowadzenie do zamków hotelowych kart typu Mifare 13,56 MHz umożliwiło powstanie systemów "jednego klucza".

System „jednego klucza" rozwiązuje problem rozliczania korzystania z parkingu, basenu, sauny, jak również prawo dostępu do posiłków itp.

Na kartach Mifare 13,56 MHz można zapisać więcej informacji, dlatego obecnie ograniczeniem ich funkcjonalności jest program komputerowy do obsługi hotelu, który powinien pozwolić na wprowadzenie tych informacji na nośnik.

Możliwa jest również integracja systemu zamków hotelowych z domofonem IP. Taka funkcjonalność jest szczególnie ważna w małych motelach czy apartamentach, w których obsługa jest często wspólna dla motelu, stacji benzynowej, czy restauracji. Jedna karta, otwierającą drzwi wejściowe i pokój hotelowy pozwala zaoszczędzić na kosztach recepcji.
Do integracji z systemem „jednego klucza" polecamy domofony IP firmy 2N, klient może używająć tej samej karty wejść na teren budynku lub skontaktować się za pomocą domofonu z recepcją, która moze być nawet w innym mieście.

 

Jakie cechy powinien mieć dobry zamek hotelowy ?
- niezawodność (jakość elekroniki i oprogramowania),
- trwałość (wytrzymałość wkładki, szyld odporny na wytarcie i zarysowania,
- możliwość integracji z innymi systemami (parking, usługi hotelowe dostep do posiłków itp.),
- bezpieczeństwo (karty powinny być maksymalnie odporne na ataki "hackerów".

 

Model zamków hotelowych dostępne w naszej ofercie: Berlin, London i Oslo. Mechanizmy wkładek każdego z nich cechują się wytrzymałością i długą żywotnością – do 1 000 000 cykli!

Szyldy zamków wykonane ze stali nierdzewnej lub w technologii cyrkonowej powłoki PVD opracowanej w NASA polegającej na osadzaniu w próżni azotanu cyrkonu, który sprawia, że powierzchnia staje się twarda i odporna na wszelkie zarysowania, zabezpieczając urządzenie przed urazami i zużyciem.

Karty Mifare to obecnie najnowsze i najpewniejsze rozwiazanie wśrod kart zbliżeniowych oferujące w przyszłosci rozbudowę systemu kontroli dostępu.

Systemem "jednego klucza" Be-Tech zarządza wysokiej jakości oprogramowanie do programowania kart, udzielania dostępu do poszczególnych stref czy meldowania gości, jest ono kompatybilne ze znanymi rozwiązaniami informatycznymi dostępnymi na naszym rynku.

Zamki kodowe Be-Tech przewidziane są do montażu w aquaparkach, szkołach, zakładach pracy oraz szatniach i siłowniach. Zamki otwierane są przez wprowadzenie kodu PIN (4-9 cyfr). Zamki Retro mogą być skonfigurowane do dwóch trybów pracy:

 • Tryb prywatny  każdy zamek ma przypisany jeden kod PIN i użytkownika. Aby otworzyć lub zamknąć szafkę, użytkownik wprowadza swój kod PIN. Zamki pracują w tym trybie we wszystkich miejscach, gdzie możliwe jest przypisanie jednego użytkownika do każdej z szafek (np. szkoła, zakład pracy, szpital, itd.)
 • Tryb publiczny – wszystkie szafki są otwarte przez cały czas, aby je zamknąć użytkownik wpisuje ustalony przez siebie kod PIN. Otworzenie szafki jest możliwe przez ponowne wpisanie tego samego kodu PIN. Po otworzeniu szafki, można ją ponownie zamknąć wpisując dowolny kod PIN. Ten tryb pracy zamków do szafek stosowany jest wszędzie tam, gdzie wielu użytkowników korzysta z tych samych szafek (np. basen, siłownia, aquapark)

Zamki na kartę Be-Tech przewidziane są do montażu w aquaparkach, szkołach, zakładach pracy oraz szatniach i siłowniach.  Zamki  mogą być skonfigurowane do dwóch trybów pracy:

 • Tryb prywatny  każdy zamek ma przypisaną jedną  kartę i użytkownika. Aby otworzyć lub zamknąć szafkę, użytkownik zbliża kartę. Zamki pracują w tym trybie we wszystkich miejscach, gdzie możliwe jest przypisanie jednego użytkownika do każdej z szafek (np. szkoła, zakład pracy, szpital, itd.)
 • Tryb publiczny – wszystkie szafki są otwarte przez cały czas, aby je zamknąć użytkownik zbliża kartę. Otworzenie szafki jest możliwe przez ponowne zbliżenie tej samej karty. Po otworzeniu szafki, można ją ponownie zamknąć zblizając dowolną kartę z Systemu Jednego Klucza. Ten tryb pracy zamków do szafek stosowany jest wszędzie tam, gdzie wielu użytkowników korzysta z tych samych szafek (np. basen, siłownia, aquapark)

Ze względu na wysoką jakość wykonania, łatwość montażu i konfiguracji połączoną z korzystną ceną, zamki do szafek Be-Tech  polecamy do wszelkiego rodzaju obiektów.

Więcej szczegółów i informacji technicznych dotyczących zamków do szafek Be-Tech znajdą Państwo w sekcji Zamki do szafek.

 

 

Stylowa klamka London znakomicie zastąpiła machaniczne zamki w Dworku Jabłonna. Kiladziesiąt drzwi firma Dipol dostosowała do zamków London na pracującym obiekcie. Sprawny, szybki montaż nie zakłócił pracy personelu hotelu.

 

Zamek London:

 • Żywotność mechanizmu wkładki: 1000000 cykli
 • Wkładki przeznaczone do drzwi o grubości 40 – 50 mm
 • Szyldy zamków wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia ich wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu
 • Pamięć ostatnich 500 wydarzeń (data i godzina otworzenia + identyfikator otwierającej karty)
 • Możliwość otworzenia kluczem mechanicznym
 • Obsługiwane karty: Mifare 13,56 MHz

 

Uzyskanie pomocy zdalnej - Instrukcja postępowania:

 

 • Zapisz pobierany plik np. na pulpicie

 • Zadzwoń do opiekuna technicznego lub do działu wsparcia technicznego w celu szczegółowego opisania problemu i nawiązania zdalnego połączenia

 • Uruchom pobrany plik i wyraź zgodę na jego uruchomienie

 • Wyraź zgodę na zdalny dostęp naszego pracownika do komputera

 

Pobierz aplikację TeamViewer