Monitoring CCTV IP
Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

 

 

Miło nam poinformować, że wszystkie zamki hotelowe na kartę Be-Tech (Berlin, London, Oslo) objęte są trzyletnia gwarancją. Najwyższej jakości komponenty zastosowane przy produkcji zamków zapewniają ich bezawaryjną pracę przez długi czas. Wkładki zamków Be-Tech testowane są na 1 000 000 cykli (otwarcie / zamknięcie). 

WPA3 już wkrótce 23.01.2018, 14:13

 

WPA3 nadchodzi! Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance przedstawiło na targach CES 2018 pierwsze konkretne informacje na temat nowego protokołu uwierzytelniania w sieciach Wi-Fi o nazwie WPA3. Nadszedł czas, aby czternastoletni protokół WPA2 został zastąpiony przez coś nowszego. Tym bardziej, że protokół WPA2 przestał być doskonały. Narażony jest na liczne ataki, m.in. ujawniony w październiku zeszłego roku KRACK (Key Reinstallation Attacks). Polega on na ponownym wykorzystaniu klucza szyfrującego w celu odszyfrowania połączenia Wi-Fi.

 

 
 
Protokół WPA3 ma zostać udostępniony przed końcem 2018 roku i wprowadzi cztery nowe funkcje:
 
 • Ochrona przed atakami typu brute-force
  • Blokowany będzie proces uwierzytelnienia w przypadku wykonania kilku nieudanych prób logowania do sieci WiFi.
    
 • Konfigurowanie urządzeń
  • Urządzenia połączone z siecią WiFi będą mogły być użyte do konfiguracji innych urządzeń w sieci. Za pomocą np. telefonu lub tabletu będzie można zmieniać ustawienia innego sprzętu, który nie ma ekranu, np. inteligentnej żarówki.
    
 • Szyfrowanie połączeń
  • Wszystkie połączenia między urządzeniami WiFi a punktem dostępowym będą szyfrowane.
    
 • Ulepszony standard kryptograficzny
  • Nowy standard kryptograficzny WiFi Alliance określiło jako 192-bitowy pakiet zabezpieczeń połączony z CNSA (Commercial National Security Algorithm).
 

źródło www.dipol.com.pl

Szkolna sieć bezprzewodowa umożliwiać powinna dostęp do sieci Internet w całym budynku szkoły i oferować taką przepustowość, aby wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji mieli swobodny dostęp do usług świadczonych za pomocą sieci. Kluczowym zagadnieniem przy wyborze urządzeń jest więc ich przepustowość i maksymalna ilość obsługiwanych użytkowników.
 
Internet oferuje równie łatwy i szybki dostęp do użytecznej wiedzy, jak i do treści odwracających uwagę ucznia dlatego szkolna sieć powinna podlegać pewnym ograniczeniom np. czasowym, oferowanej przepustowości łącza, dostępnych treści, itp.
 
 
 
Najlepszą praktyką przy budowie tego typu sieci bezprzewodowych jest stworzenie kilku całkowicie niezależnych SSID (ang. Service Set Identifier – identyfikator sieci) - tak, aby poszczególne grupy użytkowników łączyły się z konkretną siecią WiFi. Sieci takie należy stworzyć dla:
 
 • uczniów,
 • nauczycieli,
 • administracji,
 • gości przychodzących po lekcjach.

źródło:www.dipol.com.pl

 

Firma Dipol Sandomierz korzystając ze sprzętu Efento wykonała nowoczesną instalację monitoringu temperatury i wilgotności w halach magazynowych Pilkington Polska.
 
 
Kilkanaście czujników rozmieszczono na halach, przesyłają one bezprzewodowo dane do gateway'ów. Gateway są podłączone do routera TP-Link Archer MR200, który realizuje połączenie z Internetem. Dane przesyłane z routera są zapisywane i analizowane na platformie Cloud. Backup danych jest realizowany na 13 serwerach – to zapewnia bezpieczeństwo danych w razie awarii pojedynczego serwera. Dzięki aplikacji webowej dane mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym za pomocą strony www, do której dostęp mają osoby, które posiadają uprawnienia otrzymane od inwestora.
 
Platforma gromadzi dane, które można analizować dzięki generowanym tabelom i wykresom. Po przekroczeniu zadanych parametrów platforma wysyła maile lub SMS alarmowe. Dzięki instalacji inwestor otrzymał instalację, która w przyszłości może być rozbudowana o dodatkowe sensory klimatyczne lub inne (gazy, światło, ruch itp). 
 
Jeden gateway może obsługiwać około 100 czujników, zasięg to nawet 150 m w przestrzeni otwartej.
 
 
 
 
Targi Kraków Horeca 2017 20.11.2017, 13:11

Miło nam poinformować, ze na targach Horeca firma TP-Link wsparła naszą ofertę instalacyjną przedstawiając sprzęt do instalacji Internetu w hotelach.

 

 

Przypominamy, że obecna nasza oferta dla hoteli obejmuje sprzęt i instalację z zakresu systemów zamków hotelowych, budowy sieci informatycznych, systemy udostępniania internetu w hotelu,

 

 • instalacji telewizyjnych,
 • instalacji alarmowych,
 • systemów nagłośnieniowych,
 • systemów telewizji przemysłowej,
 • systemów przeciwpożarowych,


Lista naszych ostatnich instalacji tutaj:

 

więcej na www.be-tech.pl

Dipol Sandomierz Dzieciom 31.10.2017, 00:00

Dipol to nie tylko instalacje i znakomite towary. Wspieramy też młode talenty i ludzi z pasją.

Pomagamy przekraczać bariery i realizować marzenia!

Trzynastego października grupa sportowa TSA Sandomierz odwiedziła podopiecznych Świetlicy Środowiskowej w Sandomierzu.
Opowiedzieli dzieciakom czym jest triathlon. Zachęcali do aktywnego trybu życia, zarażają swoją pasją oraz uśmiechem, który został odwzajemniony i przez całe spotkanie malował się na twarzach dzieci.
 

Każdy mógł spróbować swoich sił na rowerze szosowym oraz typowo triathlonowym - czasowym i przejechać kilka metrów, a niektórzy nawet kilometrów na trenażerach.
Jednym z Partnerów wspierającym spotkanie był Dipol

 

© Copyright Dipol wszelkie prawa zastrzeżone - Sandomierz 2011
Realizacja i CMS: IMPIT