Monitoring CCTV IP

Inni o nas - OKNONET.PL - SYSTEM JEDNEGO KLUCZA

06.05.2015, 14:24

System Jednego Klucza – zamki hotelowe

 

 

 

 

Współczesne zamki hotelowe są jednym z ważniejszych elementów   zapewnienia bezpieczeństwa gości hotelowych i ich mienia. Najnowsze   rozwiązania zamków pozwalają na wykorzystanie ich do realizacji dostępu   do hotelowych usług i zarządzania hotelem.

 

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań nowego typu kontroli dostępu opartej na zamkach elektronicznych jest System Jednego Klucza”.       Opowiedzą o nim specjaliści – DIPOL Sandomierz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zamek Be-Tech

fot. DIPOL

Zamek Be-Tech

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

  • Jak to działa?

 

W momencie meldowania, recepcjonista przyznaje gościowi prawa do otwierania wybranego pokoju oraz innych przejść (np. wejście na parking, siłownię, basen itd.). Gość może korzystać z wybranych atrakcji jedynie w okresie pobytu, bo karta automatycznie traci ważność. Systemy Jednego Klucza umożliwiają przypisanie różnych uprawnień każdej karcie, dzięki temu można przydzielić dostęp do innych pomieszczeń gościom hotelowym i personelowi.

Przykładowo, goście mają dostęp do wybranych pokoi, strefy SPA i na parking, personel sprzątający ma dostęp do wszystkich pokojów w hotelu oraz do magazynu, a personel techniczny ma dostęp do wszystkich pomieszczeń w obrębie budynku. Możliwe jest również przydzielenie uprawnień wyłącznie w wybranych godzinach (np. personel sprzątający może otwierać pokoje w godzinach 9-12, goście hotelowi mogą korzystać z basenu w godzinach 10-22).

Wszystkie elementy systemu jednego klucza mogą być obsługiwane przy pomocy jednej karty. Dzięki temu unika się uciążliwego wydawania kluczyków do szafek basenowych czy paragonów świadczących o uiszczeniu opłaty za parking.

W skład systemu jednego klucza wchodzą:

• zamki hotelowe;

• zamki do szafek (np. sauna);

• kontrolery dostępu – urządzenia umożliwiające obsługę przejść, do których nie da się zastosować tradycyjnych zamków hotelowych (np. drzwi przesuwne, bramy parkingowe, szlabany);

• sterowniki windy – urządzenia umożliwiające integrację hotelowego systemu jednego klucza z windami znajdującymi się w obiekcie;

• hotelowe wyłączniki prądu (dowiedz się więcej– nie pozwalają na pozostawienie włączonego światła lub klimatyzatora, jeżeli gość nie przebywa w pokoju;

• oprogramowanie – służy do zarządzania systemem jednego klucza i umożliwia m.in. wystawianie kart gości i personelu, przypisywanie gościom uprawnień do otwierania poszczególnych przejść, zarządzanie rezerwacjami, programowanie zamków hotelowych.
 

 

  • Karty zbliżeniowe

 

Karty Mifare pracujące w systemie jednego klucza Be-Tech są dodatkowo zabezpieczone przy pomocy dwóch kodów: kodu producenta – uniemożliwia używanie kart nieautoryzowanych, dzięki czemu niemożliwe jest skopiowanie karty Be-Tech na czystą kartę Mifare, kodu hotelu – ustalany indywidualnie przy każdym wdrożeniu. Kodu hotelu uniemożliwia stosowanie kart wydanych przez inne hotele korzystające z systemu jednego klucza Be-Tech. Wielopoziomowy system zabezpieczeń powoduje, że karty Mifare są obecnie jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

 

  • System jednego klucza Be-Tech

 

Be-Tech jest producentem systemów hotelowej kontroli dostępu pracujących w systemach jednego klucza. W naszej ofercie naleźć można zamki hotelowe (dowiedz się więcej), zamki do szafek, hotelowe włączniki prądu i kontrolery dostępu. Produkty Be-Tech stosowane są w hotelach na całym świecie, zarówno indywidualnych, jak i sieciowych (np. Best Western, Accor, Ibis). System jednego klucza Be-Tech może być wdrożony zarówno w małych obiektach, jak i hotelach na kilkaset pokoi.
 
 
źrudło: www.oknonet.pl